5 pytań, które musisz sobie zadać przed otwarciem studia treningowego
Marzysz o swoim studio treningowym. Jesteś zmotywowany? Zastanawiasz się od czego zacząć i jak otworzyć swoje studio treningowe?
W moim życiu zawodowym byłam świadkiem wielu otwarć studiów treningowych, niestety wiele z nich musiałam ratować, by w końcu zaczęły przynosić realne przychody. Można było uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji gdybyśmy tylko zadali sobie wcześniej odpowiednie pytania.
Przeczytaj koniecznie ten wpis i zapisz sobie te pytania, byś gdy podejmiesz decyzję o otwarciu studio, zrobił to świadomie i odpowiedzialnie.
- Co jest moim celem?
Niby banalne pytanie, ale wiele osób otwierając studio nie myśli o jego przyszłości. Czy do końca życia chce robić treningi? Czy chce w przyszłości otwierać kolejne miejsca? Jakie usługi planuje w nim świadczyć? Czy zamierzam kogoś zatrudnić?
2. Jakiego lokalu potrzebuje?
Nigdy nie wybieraj lokalu tylko dlatego, że ma dobrą cenę. Jakiej przestrzeni potrzebuję? Ilu pomieszczeń? Szatnie? Łazienki? Recepcja? Pokój konsultacji? Sale zamknięte czy otwarte? Jakie treningi będą tam wykonywane? Czy chce mieć z ludźmi przestrzeń wspólną?
Dzięki tym pytaniom pomocniczym znajdziesz lokal dostosowany do swoich potrzeb a nie będziesz zmieniał wizji do możliwości.
3. Jak będę zarządzał tym miejscem?
A może przede wszystkim KIEDY? Bardzo często osoby, które otwierają swoje miejsce myślą, że wystarczy wyposażyć studio i na drugi dzień zacznie się prowadzenie PT full time. Nic bardziej mylnego! Jeśli chcesz to zrobić dobrze i chcesz uniknąć ogromnego stresu, zabezpiecz się finansowo, byś mógł spokojnie przez pewien czas wszystko uporządkować. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie masz oczekiwania względem zarobków. No właśnie…
4. Ile chce zarabiać w perspektywie 3 do 5 lat?
Otóż to… To, że teraz jesteś zadowolony nie zmienia faktu, że na przestrzeni lat może zmienić się Twoja sytuacja. Może się okazać, że założysz rodzinę lub… będziesz chciał sprzedać to miejsce. Gwarantuje Ci, że będziesz potrzebował więcej niż teraz. Upewnij się, że masz wizję swojego miejsca. Upewnij się, że będzie ono na Ciebie zarabiało również podczas Twojej nieobecności.
5. Jakie będą metody finansowania Twojego miejsca?
Czy przewidziałeś w budżecie początkowym wszystkie wydatki? Czy zaplanowałeś sobie 30% więcej kapitału? Zamierzasz pozyskać inwestora i masz pomysł jak się z nim rozliczać? Planujesz pozyskać dofinansowanie? Jaka to będzie kwota? Na co ją przeznaczysz?
Tych pytań mogłabym wypisać tu zdecydowanie więcej. Uważam jednak, że to są podstawy. Niestety często pomijane.
Więc zamień swoje marzenia w rzeczywistość. Przemyśl to, co napisałam by Twoje marzenie nie stało się Twoim koszmarem. Na koniec, to prostsze niż myślisz. Gdy prowadzę indywidualnie Trenerów często na jednej godzinie są w stanie odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Wtedy już tylko kilka kroków dzieli Cię byś w końcu przeniósł się do swojego wymarzonego miejsca!
Trzymam za Ciebie kciuki!